andro

Německá značka andro byla založena firmou Schöler&Micke v roce 1998 a my jsme oficiálním dovozcem pro ČR od roku 2023.

My jsme andro - rádi tvoříme, inovujeme – a rádi si hrajeme. Mezinárodní tým andro je tým oddaných špičkových hráčů stolního tenisu z Německa, Japonska a Francie – jsou posedlí vývojem produktů pro stolní tenis a jejich zdokonalováním k dokonalosti. andro je nejautentičtější a nejvášnivější značka v oboru se zaměřením na soutěžní stolní tenis, bez ohledu na to, zda hrajete za svou zemi, v klubu nebo na ulici. Důvěryhodnost ve sportu je klíčová. Nečekejte zázraky. Ani ta nejlepší guma nebo prkno nejsou ničím bez vašich ambicí. Na základě našich znalostí chceme dodat materiál, který přesně odpovídá vašim dovednostem a zlepšuje vaši osobní hru. Jsme přesvědčeni, že stolní tenis spojuje lidi globálně a má dopad na náš společenský život.

 

Historie firmy Schöler&Micke:

V roce 1970 stál Wilfried Micke před těžkým rozhodnutím. Hráč mistrovského týmu PSV Borussia Düsseldorf, pracovně chemický laborant v DAB (Dortmunder Aktienbrauerei) a na částečný úvazek prodejce. Jak pokračovat? Podnikatelský duch zvítězil a Wilfried Micke založil 1. dubna 1970 tehdejší společnost jednoho muže „sport-micke“.

Na zahájení přijeli týmoví kolegové Eberhard Schöler (vicemistr světa z roku 1969) a Wilfried Lieck (Mickeho deblový partner v PSV Borussia Düsseldorf).

Nejdůležitější obchodní myšlenkou byla kompletace raket na zakázku – tehdy něco neobvyklého a zvláštního. Kompletně sestavená raketa byla odeslána poštou nejpozději do 24 hodin po obdržení objednávky. Produkty dostupné v té době byly představeny na 24 stranách v prvním katalogu sport-micke v roce 1970.

Malá společnost se rozvíjela s růstem německého stolního tenisu. V roce 1977 se „sport-micke“ sloučila s „schöler-tischtennis“ a vytvořila novou společnost „Schöler&Micke Sportartikel-Vertriebs-Ges.mbH“. V dubnu 1977 byly na Märkische Straße v Dortmundu otevřeny nové obchodní prostory s obchodem a kancelářemi. V té době již firma zaměstnávala 12 lidí - téměř všichni vášniví stolní tenisté.

V následujících letech se v Německu otevřely první obchody Schöler&Micke TT. Bylo téměř samozřejmé, že jeden z těchto prvních obchodů TT byl otevřen v Düsseldorfu, domově PSV Borussia, v roce 1979. Spolumajitelem byl Ralf Wosik, který prosperující podnik vedl se svou budoucí manželkou Gudrun. Ralf Wosik a Wilfried Micke se znali z doby, kdy byli týmovými kolegy v PSV Borussia Düsseldorf v letech 1975 až 1977. Jako vyučený prodavač sportovních potřeb se zkušenostmi z düsseldorfského obchodu se Ralf Wosik stal v roce 1987 zaměstnancem Schöler&Micke v Dortmundu. Na mistrovství světa 1989 v Dortmundu ukončil Wosik svou mezinárodní kariéru profesionála ve stolním tenisu po 102 mezinárodních zápasech a četných německých šampionátech a vítězstvích v evropském poháru. Již v roce 1987 se Ralf Wosik stal generálním ředitelem a spolumajitelem po boku Wilfrieda Mickeho ve společnosti Schöler&Micke v Dortmundu.

V roce 2007 se Mickemu a Wosikovi splnil sen přestěhováním do nové budovy na Alten Straße v Dortmund-Körne – individuálně plánované lokality s obrovským skladem, moderní logistikou, velkými kancelářskými prostory a prodejnou o rozloze 200 metrů čtverečních. Katalogy Schöler&Micke s velkým výběrem nejdůležitějších produktů a značek jsou v průběhu let stále obsáhlejší a informativní. Výroční katalog, který někteří popisují jako „Bible stolního tenisu“, má nyní přes 200 stran. Internetový obchod Schöler&Micke je online od roku 2001 - umožňuje nakupovat 24 hodin denně. Síť prodejen Schöler&Micke Partner zahrnuje více než 40 místních specializovaných prodejců po celém Německu. Dnes pro Schöler&Micke v Dortmundu pracuje přes 35 zaměstnanců, mnozí z nich jsou současní nebo bývalí stolní tenisté všech úrovní. Zákazník těží z rozmanité prodejní sítě: ať už zásilkový katalog, místní prodejce nebo internetový obchod – „svět stolního tenisu“ je zastoupen všude. Zakladatel společnosti Wilfried Micke zemřel ve svém rodném městě Dortmundu v říjnu 2018 po dlouhé nemoci. Každému, kdo ho znal, bude chybět jeho vášeň pro náš stolní tenis, jeho otevřenost novým věcem a jeho neúnavné nasazení vůči své firmě a jejím zaměstnancům.